Do góry

Racjonalne odżywianie

Nadwaga i otyłość staje się problem nurtującym coraz więcej Polaków. Powstaje mnóstwo sposobów radzenia sobie z tymi zaburzeniami, jednak nie zawsze jest to zgodne z zasadami zdrowego , racjonalnego odżywiania.

Na rynku pojawiły się farmakologiczne środki wspomagające odchudzanie. Nie są one obojętne dla zdrowia i najczęściej powodują tzw. efekt  jojo.

Podobnie negatywnie wpływają na nasze organizmy tzw. diety cud. Na przykład dieta wysokotłuszczowa, wysokobiałkowa, Kalifornijska, rozdzielcza, głodówka pomimo szybkich, zachęcających  efektów w początkowej fazie, zaburzają fizjologiczny metabolizm organizmu i nie dostarczają niezbędnych produktów odżywczych. W efekcie prowadzą do wyniszczenia organizmu i mogą być przyczyną poważnych zaburzeń zdrowotnych.

Jedyną właściwą i bezpieczną metodą pozbycia się nadmiernej wagi jest dieta zrównoważona ,połączona z racjonalnym wysiłkiem fizycznym. Pełnowartościowa dieta powinna być urozmaicona, z ograniczoną ilością produktów wysokotłuszczowych, węglowodanów prostych , bogata w produkty naturalne,  z dużą ilością błonnika. To co zjadamy powinno mieć jak najmniej skondensowanej energii.

Bardzo ważna jest częstotliwość spożywanych posiłków. W żadnym wypadku nie mogą to być 1-2 duże posiłki. Dzienne zapotrzebowanie musi być rozłożone na co najmniej 4-5 posiłków, spożywanych bez nadmiernego pośpiechu. Zapewni to uczucie sytości a uzyskana w ten sposób energia zostanie spożytkowana do pracy organizmu a nie odkładana w postaci tkanki tłuszczowej.

Istotną sprawą dla prawidłowego metabolizmu jest odpowiednie nawodnienie. W ciągu doby należy dostarczyć od 2 do 4 litrów płynów w zależności od wykonywanej pracy i kondycji organizmu.

Uwzględniając powyższe założenia prowadzone przez nas turnusy opierają się na racjonalnym odżywianiu połączonym z właściwą aktywnością fizyczną.

Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące turnusu zajęć sportowych i żywienia - napisz do nas lub skontaktuj się bezpośrednio z naszymi specjalistami.

Kontakt

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress